neděle 18. října 2020

ATTERSEE (RAKOUSKO/AUSTRIA/ ÖSTERREICH) 10/2020

Během posledních týdnů stále nemůžu zapomenout na náš třídenní výlet v Rakousku, který se uskutečnil první říjnový víkend. Už od konce května, kdy jsem viděla jezera poprvé, věděla jsem, že se tam někdy znovu podívám, celé léto jsem o tom snila, i když jiné dovolené měly přednost  a v žebříčku míst pro mě byly stále výše, věděla jsem, že to tento rok TO musí  ještě vyjít. Že chci opět vidět tu neskutečnou Alpskou krajinu, nádherně zbarvená jezera a slyšet znovu němčinu a díky našemu kamarádovi Alešovi se sen stal realitou.  

In recent weeks, I still can't forget our three-day trip to Austria, which was on the first weekend of October. From the end of May, when I saw the lakes for the first time, I knew that I would visit this places again someday, I dreamed about it all summer, even though other holidays took precedence and were still higher in the ranking of places which I want see but I knew that someday in this year I will visit this places this year again. That I want to see the incredible Alpine landscape, beautifully colored lakes and hear German again, and thanks to our friend Aleš, the dream has become a reality.

Nach ein paar Monaten war ich wieder in Österreich. Da wir 4 Reisende waren, haben wir ungefähr 500 Fotos. Deshalb werde ich Artikel über Orte in den Alpen einzeln veröffentlichen.

Články vydám postupně podle míst, protože vás nechci ochudit o žádné fotografie, díky nám čtyřem cestovatelům jsme postupně naše telefony zaplnily 500 fotografiemi a věřte mi, že je jedna hezčí než druhá... tak tedy k Attersee. Jelikož jsme zjistili na poslední chvíli, že kempy jsou většinou od 15 září zavřené, spali jsme v motelu cca 9 kilometrů od tohoto jezera. Přijeli jsme v pátek večer, převzali jsme klíče od ubytování a vyrazily na pobřeží Attersee do vesnice/ městečka Attersee am Attersee. Byl krásný úplněk a až na zvuky kopaní tunelu někde v horách to byl kouzelný večer strávený u vody.

I publish articles gradually according to places, because I don't want to deprive you of any photos, thanks to four travelers (me and my friends), we gradually filled our phones with 500 photos and believe me, one is nicer than the other ... so about Attersee. Since we found out at the last minute that the camps are usually closed from September 15, we slept in a motel about 9 kilometers from this lake. We arrived on Friday evening, picked up the keys to the accommodation and after thiw we went of coast of Attersee to the village / town of Attersee am Attersee. There was a beautiful full moon, and except for the sounds of digging a tunnel somewhere in the mountains, it was a magical evening spent at the water.

Unsere Reise war Anfang am Oktober. Da die meisten Campingplätze in Österreich seit dem 15. September geschlossen sind, haben wir in einem Motel am Attersee geschlafen. Wir kamen am Abend an. Wir nahmen die Schlüssel und gingen dann zum Strand in Attersee am Attersee. Es war Vollmond und es herrschte eine magische Atmosphäre.

Co se týká Attersee, zde jsem byla s kamarádkami v nějakém městečku již před několika měsíci a válely jsme se na pláži, nyní jsem kouzlo jezera poznala úplně z jiného úhlu. K Attersee jsme se vrátily ještě v neděli po cestě domů, zastavili jsme na dvou vyhlídkách a vyfotily jezero snad ze všech možných úhlů. 

As for Attersee, I was here with friends in a one small town a few months ago and we layed on the beach, now I know the magic of the lake from a completely different side. We returned to Attersee on Sunday on the way home, stopped at two viewpoints and photographed the lake from all possible places. 

Ich habe Attersee vor ein paar Monaten tagsüber besucht. Und jetzt habe ich nur abends den Strand besucht und am Sonntag den Aussichtspunkt, an dem wir fotografiert haben.Jinak Attersee je dle map největší jezerem v této oblasti. :) 

Otherwise, according to maps, Attersee is the largest lake in this area. :)

8 komentářů:

 1. Das sieht ja toll aus!
  Liebe Grüße
  Sarah

  OdpovědětSmazat
 2. Gorgeous lake and overall view. Hope you had fun!

  www.fashionradi.com

  OdpovědětSmazat
 3. What an amazing view! Hope you had fun.
  xoxo
  Lovely
  www.mynameislovely.com

  OdpovědětSmazat
 4. Do Rakouska jsem se vždycky chtěla podívat, hlavně kvůli přírodě, která tam je nádherná a tvé fotky jsou toho také důkazem. :))

  OdpovědětSmazat
 5. Rakouská jezera jsou krásná - ta kombinace hor a vody, ve které se hory zrcadlí je super. My jsme v Rakousku párkrát byly a pokaždé to bylo moc fajn

  OdpovědětSmazat
 6. Amazing post honey! Really great photos :)
  Kisses from Poland :*

  OdpovědětSmazat
 7. Oh, ich verstehe Dich so gut! Wir wohnen direkt an der österreichischen Grenze und sind daher oft in Österreich - und jedes Mal begeistert! Tolle Fotos, danke!
  Liebe Grüße, Rena
  www.dressedwithsoul.com

  OdpovědětSmazat