pondělí 11. března 2019

Šaty z Dresslily/ next dress from Dresslily #February 19

Krásný den, blíží se jaro a s jarem se blíží pomaličku i sezóna šatů a to bych nebyla já, kdybych se po šatech nedívala a alespoň jedny si nepořídila, že? No tentokrát mám pro vás na ukázku dvoje šaty z Dresslily, s kterými jsem upřimně spokojená padesát na padesát. 
Kostkované šaty jsou krásné, jsou pestré a líbí se mi jejich střih, barva je úžasná a materiál vůbec není špatný, nicméně objednala jsem velikost podle obvodu hrudníku, no a jsou mi obří. A další mínus, lehce se pářou.Takže zklamání. 

I wish you nice day, spring is approaching and I want next dress. I watched on dresses on internet and now I have two from Dresslily.
I am happy and also unhappy from these dresses.  
The tartan Sleeveless Checked Print A Line Dress are beautiful, they are colorful and I like their cut the color is amazing and the material is not bad but I ordered the size according to the circumference of the chest, and it is big. And it is a little bit a bad sewed. This dress are actually sold out on website.


Druhé šaty jsou opět krásného střihu, krásně barevně a materiálově jsou fajn, ani se nepářou, nicméně jsou mi opět větší, nakonec jsem druhé šaty věnovala sestře.  

The second Short Sleeve Printed Scalloped A Line Dress is beautiful again, beautifully color and material is also good, but it is bigger again, so I gave it to my sister.

Ačkoliv nejsem z úlovků příliš nadšená, Dresslily mám ráda a cokoliv a kdykoliv jsem objednávala bylo moc fajn. E-shop jako takový mohu doporučit. 

Although I'm not too excited about these dresses, I like Dresslily and anything and whenever I order it was fine. I can recommend e-shop.
By the way on Dresslily is a big event which is called P-P-P-Pick Up Free Miami Trip With Dresslily, if you can win trip to Miami there is a few information:

1. Purchase product from Dresslily during 8th to 15th of March 2019 (for 20 dollars or above)
2.Share this event into you social media with @Dresslily or #Dresslily - it is important
3.Upload your info below to win your free trip to Miami
LINK HERE

More information: http://bit.ly/FreeMiamiTrip
20% coupon code: DLMiami (valid from March 8 to March 15)

8 komentářů: