sobota 8. ledna 2022

VÁNOCE V TŘEBÍČI/ Christmas in Trebic/ Weihnachten in Třebíč

Když jsem poprvé na zdi mého osobního Facebooku zahlédla nádherná žlutá světýlka venkovní vánoční dekorace v Třebíči, musela jsem tam jet. Jako milovník Vánoc, punčů a horkého svařeného vína jsem využila laskavosti mé kamarádky, jejího přítele, vzala ségru a vyrazili jsme na dlouhou procházku nočním městem. 

When I first saw the beautiful yellow lights of an outdoor Christmas decoration in Třebíč on the wall of my personal Facebook, I had to go there. As a lover of Christmas, punches and hot mulled wine, I said about it to my friend and she took her boyfriend, took me and my sister and we went for a long walk through the night city.

Als ich zum ersten Mal die schönen gelben Lichter einer Weihnachtsdekoration im Freien in Třebíč auf der Wand meines persönlichen Facebooks sah, musste ich dorthin. Als Liebhaber von Weihnachten, Punsch und heißem Glühwein habe ich meiner Freundin davon erzählt und sie hat ihren Freund mitgenommen, mich und meine Schwester mitgenommen und wir machten einen langen Spaziergang durch die nächtliche Stadt.


  

V Třebíči jsou dekorace rozprostřeny hned na několika místech, ke snazší orientaci dopomůže plánek, který by měl být volně dostupný a snadno dohledatelný na internetu. Alespoň to mi bylo sděleno přítelem od kamarádky, který si vzal ochotně program na starost. 

In Třebíč, the decorations are spread out in several places, and the plan, which should be freely available and easily traceable on the Internet, will help for easier orientation. At least it was told to me by a boyfriend of my friend who willingly took care of the program.

In Třebíč sind die Dekorationen an mehreren Stellen verteilt, und der Plan, der frei verfügbar und im Internet leicht auffindbar sein soll, soll zur leichteren Orientierung beitragen. Zumindest hat es mir ein Freund meiner Freundin erzählt, der sich bereitwillig um das Programm gekümmert hat.

Jelikož je náměstí v Třebíči rozkopáno, navíc trhy byly zakázané, stánků se nedočkáte. Nicméně všude jsou otevřené malé kavárničky, hospůdky a různé fajn podniky, které nabízí vánočně laděné občerstvení sebou. 

As the square in Třebíč is being repaired and Christmas markets are banned in the Czech Republic, you will not see the markets. However, there are small cafes, pubs  that offer Christmas-themed snacks.

Da der Platz in Třebíč repariert wird und Weihnachtsmärkte in Tschechien verboten sind, werden Sie die Märkte nicht sehen. Es gibt jedoch kleine Cafés, Kneipen, die weihnachtliche Snacks anbieten. 


9 komentářů:

 1. ta lavička je skvělá :) krásně vyzdobené město :)

  OdpovědětVymazat
 2. What's the beautiful! Wonderful photos! Merry Christmas!

  OdpovědětVymazat
 3. Moc hezký článek i fotografie, ta lavička mě taky zaujala - působí kouzelně! :) Moc se jim povedl i ten svítící věnec se svíčkami na poslední fotce.

  OdpovědětVymazat
 4. Krásný článek a fotky, Třebíč mám moc ráda :)

  SmileThess

  OdpovědětVymazat
 5. Wonderful picture. Looks really amazing.
  Lets follow each other. Just followed your blog.


  Annie,
  Annies Food Diary

  OdpovědětVymazat
 6. Miluji světýlka všude! To je na předvánočním čase ostatně to nejlepší. :D Naštěstí toho bylo tady v Bulharsku letos tolik, že jsem si výzdoby i trhů užila až až. :)

  OdpovědětVymazat
 7. No vypadá to tam skoro jako ve Vídni, opravdu moc povedená výzdoba :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat